Čt ledna 11 2018

Nokian Heavy Tyres zvýší svou výrobní kapacitu o 50 % díky investici 70 milionů eur do továrny ve městě Nokia

Nokian Heavy Tyres Ltd, součást koncernu Nokian Tyres, zvýší svou výrobní kapacitu o 50 % díky investicím v celkové hodnotě přibližně 70 milionů eur, které během nadcházejících tří let uskuteční do továrny ve městě Nokia. Vyšší kapacita umožní zaměstnat přibližně 50 nových pracovníků pro výrobu pneumatik v segmentu Heavy Tyres.   

„Mezinárodní trh v segmentu Heavy Tyres narůstá a naše prodeje se zvyšují. Chceme podpořit také růst našich zákazníků tím, že zvýšíme výrobní kapacitu v naší továrně ve finském městě Nokia. Továrna v Nokii je přirozenou volbou díky kvalifikovaným zaměstnancům a schopnosti vyrábět vysoce kvalitní produkty ve zmodernizované továrně,“ říká Manu Salmi, viceprezident Nokian Heavy Tyres.  

Cílem je zvýšit maximální výrobní kapacitu těžkých pneumatik z 20 milionů kg na přibližně 32 milionů kg ročně. 

Nokian Heavy Tyres zároveň podepsal dohodu s místním odborovým svazem o zvýšení konkurenceschopnosti na základě flexibility. Tato dohoda motivuje zaměstnance k rozvíjení jejich různorodých schopností. Dohoda je platná do konce roku 2020. 

„Chceme růst a zaměřovat se při tom na služby zákazníkům, bezpečnost a kvalitu. Tento důležitý krok děláme dohromady s našimi oddanými zaměstnanci,“ říká M. Salmi

Nokian Heavy Tyres – Specifické odborné znalosti ze severu 

Vývoj produktů Nokian Heavy Tyres vychází z 80 let odborných znalostí ohledně zimních pneumatik a z dokonalého porozumění extrémním podmínkám. Nokian Heavy Tyres je světovým lídrem na trhu s pneumatikami pro lesní stroje. Jeho zkušenosti s proměnlivým počasím, drsným severským prostředím a dlouhodobým vývojem produktů se zaměřením na pečlivě vybrané segmenty pneumatik učinily z Nokian Heavy Tyres jednoho z celosvětově nejvýznamnějších výrobců speciálních pneumatik. Produkty Nokian Tyres jsou známé pro svou extrémně vysokou kvalitu, která zaručuje dlouhou životnost a spolehlivou funkčnost v různých podmínkách užití.

Archiv novinek