Cena levných pneumatik

Levné pneumatiky nejsou ekonomické

Levné, nebo kvalitní pneumatiky? Když spotřebitel sleduje nabídky pneumatik a snaží se najít vhodné zlevněné pneumatiky, bude muset pravděpodobně učinit těžké rozhodnutí: peníze, nebo kvalita?
 
Spotřebitelé nikdy nechtějí platit více peněz za pneumatiky,  ať už zimní, nebo letní. Cenově výhodné pneumatiky jsou lákavé, ale kvalitní pneumatiky zase zajistí větší bezpečnost. Nicméně pořizovací cena není jediným faktorem, který tvoří celkové náklady na pneumatiku za dobu její životnosti.

Jak se pneumatika odvaluje?

Valivý odpor je klíčovým faktorem, který má na svědomí celkovou spotřebu vozidla. U letních pneumatik se na valivý odpor klade důraz již dlouhou dobu. V poslední době se valivý odpor stal klíčovým bodem vývoje také u výrobců prémiových zimních pneumatik. Dokonce i hrotované pneumatiky mohou být z hlediska valivého odporu úsporné, přestože je při jejich vývoji od počátku klíčovou prioritou bezpečnost.
 
Výrobci pneumatik řeší valivý odpor pomocí značných investic do vývoje produktů. Napodobeniny svým dezénem často připomínají kvalitní pneumatiky, ale konstrukce ani stavba pneumatiky nejsou z vnějšku viditelné. Bez laboratorních a jízdních testů je těžké určit, jak se bude použitá směs pryže chovat v různých podmínkách. Je téměř nemožné odhadnout vlastnosti pneumatiky pouhým pohledem.
 
Valivý odpor se projeví velkými rozdíly. Pneumatiky s nejlepším valivým odporem mohou ušetřit až 6 % paliva. Dobré pneumatiky také vydrží déle a každý rok ušetříte peníze za palivo. Nižší valivý odpor zároveň šetří životní prostředí, protože snižuje množství emisí.

Je levná pneumatika odolná?

Dobré pneumatiky jsou také více odolné. Kromě  vysoké odolnosti zajišťují větší bezpečnost a úspory na palivu. Odpovědní výrobci pneumatik ve svých tištěných materiálech a na svých webových stránkách zpravidla podrobně představují vývoj svých produktů a inovace. Pokud vám reklama na zlevněnou pneumatiku slibuje její odolnost, ekonomičnost a bezpečnost, ale nemůže vám poskytnout více informací na podporu těchto slibů, je třeba tyto argumenty zpochybnit.
 
Odolné pneumatiky snižují náklady, protože není nutné je tak často měnit. Na to, jak se pneumatika chová a jak je odolná, má samozřejmě významný vliv i styl vaší jízdy. Normální, klidný jízdní styl bez prudkého brzdění či jiných manévrů, které by vedly ke spálení pryže, uchová vlastnosti vašich pneumatik. Výsledkem správného jízdního stylu jsou pneumatiky s vysokou odolností a přesnou ovladatelností.

Co je za nízkou cenou pneumatik?

I když možná nehledáte co nejlevnější nabídku pneumatik, vždy je dobré sledovat slevy na pneumatiky. Někdy můžete získat odolnou a bezpečnou pneumatiku s vynikajícím valivým odporem za rozumnou cenu. To je pak pro vás nejlepší možná volba. Pokud vám výrobce pneumatik nebo prodejce nabízí záruku spokojenosti nebo dodatečnou záruku na poškození pneumatiky, je to pro vás ještě lepší řešení. Záruky mohou dokonce zahrnovat odtahovou službu k prodejci, takže vždy stojí za to porovnat také všechny nabízené doplňkové služby. Méně známí výrobci s levnými pneumatikami nabízejí zpravidla menší záruky. Osvědčení výrobci kvalitních pneumatik mají obvykle lepší servisní síť a profesionálnější služby.