Servisní prověrka

Stav vozidla má přímý dopad na jeho bezpečnost. Pokud tedy neproběhne pravidelná údržba, je vhodné nechat vozidlo zkontrolovat alespoň jednou ročně. Kontrola zaručí, že budete znát stav svého vozidla a možné vady budete moci nechat rychle opravit, dokonce hned při jedné návštěvě servisu. Také si můžete vyžádat cenovou nabídku na opravu vad.

Prověrka je velmi důkladná a zahrnuje vnitřní a vnější světla, bezpečnostní pásy a ostatní bezpečnostní vybavení a trubky a potrubí v motorovém prostoru. Kontrolující pracovník se také zaměří na možné netěsnosti v těchto oblastech. Dále se zkontroluje odpružení, nápravy, výfukové potrubí, pneumatiky a jejich tlak. Jakožto jedna z hlavních součástí moderního vozidla je předmětem kontroly i baterie. Nakonec proběhne jízdní zkouška vozidla, abychom zjistili, jak se chová.

V některých prodejnách také změříme výfukové plyny (pro zážehové i vznětové motory). Zkontrolujte si dostupnost servisu zprodejny

Nezapomeňte, že vaše vozidlo by se mělo alespoň jednou ročně zastavit v servisu. Společnost Vianor nabízí široký výběr profesionálníchslužeb údržby vozidel. Přivezte své vozidlo do nejbližší pobočky Vianorpro údržbu nebo kontrolu.