Klimatizace

 

 

Aby klimatizace pracovala spolehlivě a efektivně, potřebuje pravidelnou údržbu. Pro údržbu klimatizace je třeba speciální oprávnění, proto ji musí provádět proškolený odborník.

 

Popis služby

•Klimatizace zvyšuje komfort a zároveň bezpečnost vozidla. Jízdní komfort, teplota a vlhkost mají přímý vliv na chování řidiče a podmínky, ve kterých řídí. Každodenní užití klimatizace je snadné, ale aby klimatizace pracovala spolehlivě a efektivně, potřebuje pravidelnou údržbu.
•Úkolem klimatizace je snížit či odstranit následky vlhka a tepla a zároveň vyčistit vzduch uvnitř vozidla. Jedná se o uzavřený systém, v němž prostřednictvím kompresoru koluje chladicí látka (chladivo), podobně jako v ledničce.
Ročně z tohoto systému uniká 10 až 15 % chladiva. Aby se udržela dobrá funkčnost klimatizačního systému, výrobci vozidel obvykle doporučují provést jeho údržbu jednou za dva roky. V okamžiku, kdy se sníží množství chladiva v oběhu, je více namáhán kompresor, což zvyšuje spotřebu paliva. Chybně fungující systém má vyšší nároky na práci motoru.