Po říjen 19 2015

Celoroční pneumatika Nokian Weatherproof je vítězem testu pneumatik časopisu „Auto Express“

Nová pneumatika Nokian Weatherproof je vítězem testu celoročních pneumatik britského motoristického časopisu „Auto Express“, sesterského časopisu německého časopisu „Auto Bild“. Svými „pozoruhodnými schopnostmi na sněhu a na velmi mokré vozovce“ dosáhla tato nová celoroční pneumatika společnosti Nokian Tyres vítězství s hodnocením „Nejlepší nákup časopisu Auto Express 2015“. Jedinečná celoroční pneumatika Nokian Weatherproof světového severského výrobce pneumatik kombinuje spolehlivou zimní bezpečnost zimních pneumatik Nokian s precizní jízdní stabilitou a přesným ovládáním letních pneumatik Nokian.

Toto vítězství podtrhují dle časopisu „Auto Express“ mimořádné vlastnosti pneumatiky Nokian Weatherproof na sněhu a na velmi mokré vozovce. Nová vysoce výkonná pneumatika dosahuje jako držitel prvního místa nejlepšího hodnocení v disciplínách „Brzdné vlastnosti na sněhu“, „Přilnavost na sněhu“, „Kruhová jízda na sněhu / Boční vedení“, „Akvaplaning podélně“ a „Kruhová jízda na mokré vozovce / Boční vedení“

Celoroční pneumatika Nokian Weatherproof dosáhla v kategoriích brzdění, trakce a ovládání na sněhu trojnásobného vítězství s hodnocením 100 % a porazila tak dokonce i srovnatelné zimní pneumatiky. Vítězná pneumatika si při testu na sněhu udržela dobrý záběr, vedla vůz spolehlivě zatáčkami a umožnila řidiči dřívější zrychlení, aniž by došlo k vybočení z dráhy. Také při akvaplaningu na značně mokré vozovce si udržela vedoucí roli, a to zejména v zatáčkách.

Auto Express, jeden z největších britských motoristických časopisů, testoval 6 evropských prvotřídních pneumatik velikosti 205/55 R 16 na voze VW Golf, mezi nimi novinky jako např. Goodyear Vector 4Seasons Gen-2, Pirelli Cinturato AllSeason a Vredestein Quatrac 5. Dodatečně Auto Express srovnával tyto celoroční pneumatiky se zimní pneumatikou ContiWinterContact TS850 a letní pneumatikou Dunlop Sport BluResponse. Jako vítěz testů dosáhla pneumatika Nokian Weatherproof ve většině disciplín lepších výsledků než referenční zimní a letní pneumatika.

Celoroční pneumatika Nokian Weatherproof – bezpečný jízdní komfort po celý rok – 2 v 1

Nová série vysoce výkonných celoročních pneumatik Nokian Weatherproof ukončuje ruletu výměny pneumatik, která motoristy každé léto a zimu znervózňuje. Celoroční pneumatiky Nokian Weatherproof jsou opravdové zimní i letní pneumatiky zároveň – 2 v 1. Tento multitalent, zimní + letní pneumatika Nokian Weatherproof, je koncipován pro řidiče, kteří chtějí jezdit bezpečně na sněhu a sněhové břečce, ale i efektivně a bez námahy v létě. Zatímco jsou obvyklé celoroční pneumatiky vlastně letní pneumatiky s některými vlastnostmi pro jízdu v zimě, je Nokian Weatherproof jak pravá zimní pneumatika pro Českou republiku, tak i špičková letní pneumatika zároveň.

Finské celoroční pneumatiky zaručují dlouhodobý výkon pro moderní osobní automobily, SUV a skříňové a dodávkové automobily. Všechny velikosti těchto celoročních pneumatik jsou oficiálně schváleny jako zimní pneumatiky a jsou označeny symbolem sněhové vločky (3PMSF).

Série nových celoročních pneumatik Nokian Weatherproof 2 v 1 nabízí na trhu pro segment celoročních pneumatik jeden z největších produktových programů a obsahuje velikosti od 13" do 18" v rychlostních třídách T (190 km/h), H (210 km/h) až V (240 km/h). Mnoho velikostí je označeno XL a jsou tak konstruovány pro maximální možnou nosnost.Pro transportní automobily, dodávky a skříňové automobily byla vyvinuta nová pneumatika Nokian Weatherproof C v paletě velikostí od 14" do 16" v rychlostních třídách R (170 km/h) až T (190 km/h). Jsou nabízeny různé profily běhounu, jak pro větší vozidla, tak i pro menší zatížení.

Celoroční pneumatika Nokian Weatherproof – pro všechna čtyři roční období

S převahou na sněhu, excelentní záběr dokonce i na mokré vozovce

Trvale vysoký výkon po celý rok

Extrémně stabilní a komfortní jízdní vlastnosti

Archiv novinek