Po duben 25 2016

Ocenění pro zimní pneumatiku Nokian Hakkapeliitta R2 – Technologie pneumatik roku 2016

Společnost Nokian Tyres, nejseverněji sídlící výrobce pneumatik z Finska, získala za zimní pneumatiku Nokian Hakkapeliitta R2 prestižní ocenění Technologie pneumatik roku 2016.

Novinka s názvem Nokian Hakkapeliitta R2 je originální zimní pneumatika navržená pro jedinečný elektromobil BMW i3. Spojuje extrémně nízký valivý odpor, nejlepší přilnavost a vynikající jízdní komfort. Rozměr nového modelu pneumatiky je155/70R19 88Q XL. Tento nový přírůstek do rodiny Nokian Tyres Hakkapeliitta představuje technologii budoucnosti. Jde o první zimní pneumatiku na světě zařazenou do energetické třídy A. Podle testů mohou pneumatiky Nokian Hakkapeliitta R2 snížit valivý odpor elektromobilů až o 30 %.

„Řidiče elektromobilů zajímá především dojezd na jedno nabití. Význam této charakteristiky ještě vzrůstá za chladného počasí, které může snížit výkon baterie. Záleží doslova na každém kilometru a proto je nízký valivý odpor pneumatik naprostou nutností. U pneumatik Hakkapeliitta R2 společnosti Nokian Tyres toho není dosaženo na úkor vynikající přilnavosti v zimním počasí. Proto jim ocenění Technologie pneumatik roku náleží plným právem,“ říká Graham Heeps, redaktor časopisu Tire Technology International a předseda poroty.

„Jsme pyšní na to, že díky špičkovým zimním pneumatikám Nokian Hakkapeliitta R2 můžeme stále většímu počtu majitelů elektromobilů nabídnout větší přilnavost v zimě, větší klid a především lepší dojezd. Bezpečnější a ekologičtější doprava je pro nás při vývoji výrobků tím hlavním aspektem,“ uvádí Juha Pirhonen, viceprezident společnosti Nokian Tyres pro výzkum a vývoj.

Nokian Tyres – pocházíme ze severu a zvládáme extrémy

Společnost Nokian Tyres, přední výrobce pneumatik, je známá svými vysoce kvalitními výrobky, které jsou pečlivě přizpůsobeny různým trhům a specifickým potřebám. Více než polovinu našich zdrojů při vývoji výrobků vynakládáme na testování. 

Nokian Hakkapeliitta patří k nejznámějším pneumatikám všude tam, kde vědí, jak vypadá nefalšovaná zima. Zimní pneumatiky Nokian Hakkapeliitta vznikají v náročných severských podmínkách, kde probíhá i jejich další vývoj a testování. Společnost má vlastní testovací centrum na ploše o velikosti přes 700 hektarů ve městě Ivalo ve finském Laponsku, za severním polárním kruhem. Zde naše oddělení výzkumu a vývoje společně se zkušebními týmy testuje pneumatiky v reálných podmínkách. Testovací centrum v Ivalu simuluje zimní extrémní jízdní podmínky od listopadu do května, ve dne i v noci.

– „Za tuto významnou cenu mnohokrát děkujeme. Je to zároveň skvělý start do roku, kdy pneumatika Hakkapeliitta slaví své 80. narozeniny,“ dodává Pirhonen.

Výroky porotců – Technologie pneumatik roku:

„Zimní pneumatika Hakkapeliitta R2 společnosti Nokian je speciálním výrobkem pro speciální vozidla, který splňuje náročné požadavky na zimní pneumatiky a přitom nepřekračuje standardy valivého odporu. Pěkná práce!“
Joe Walter, mimořádný profesor strojírenství na univerzitě v Akronu

„Technologie společnosti Nokian Tyres v sobě spojuje dvě funkční vlastnosti pneumatik, které z hlediska vzájemné optimalizace patří k nejnáročnějším, a vytváří z nich jedinečný výrobek.“
Saied Taheri, ředitel Střediska pro výzkum pneumatik (Center for Tire Research, CenTiRe) při univerzitě Virginia Tech  

„U zimních pneumatik už nějaký čas roste poptávka po výrazném zvýšení úspory paliva. Proto je přínos této inovace třeba ocenit.“
Dr. Stuart Cook, ředitel výzkumu, Tun Abdul Razak Research Centre (TARRC)
 

Anketa Tire Technology International Awards for Excellence and Innovation: Anketa Tire Technology International Awards for Excellence and Innovation (Ceny Tire Technology International za vynikající výsledky a inovace), která se pořádá od roku 2008, oceňuje inteligentní myšlení a tvrdou práci v odvětví vývoje a výroby pneumatik. Užší seznam nominací se tvoří z návrhů zaslaných čtenáři časopisu Tire Technology International a ve spolupráci s redakčním týmem. Následně seznam převezme nezávislý panel mezinárodních odborníků z odvětví pneumatik, kteří hlasováním určí vítěze. Předávání cen probíhá každoročně v únoru na veletrhu Tire Technology Expo v Hannoveru. Další podrobnosti naleznete na webu www.tiretechnology-expo.com.

Archiv novinek