Čt říjen 13 2016

Nokian Rockproof – nová, odolná a výkonná pneumatika pro náročné profesionální užití

Nokian Rockproof je nová pneumatika od Nokian Tyres, která nabízí extrémní odolnost pro profesionální užití a offroadové nadšence. Pneumatika Nokian Rockproof se nezalekne žádných překážek i v lomech, lesích a těžebních oblastech. Poskytuje trvalé výkony díky speciální směsi pryže, která zvládá i nečekané nárazy při náročném offroadovém užití.

Speciálně vyvinutá směs Nokian Rockproof Hybrid, vysoce odolná vůči průpichům a průřezům, společně s agresivním dezénem zajišťují vynikající odolnost této pneumatiky i v drsných offroadových podmínkách. Nokian Rockproof je určena pro offroadová, SUV a lehká nákladní vozidla. Byla vyvinuta ve spolupráci se speciální divizí Nokian Heavy Tyres a testována profesionály v dolech a lomech v Evropě a Severní Americe.

Pneumatika Nokian Rockproof je jedinečnou ukázkou schopností celosvětově nejseverněji umístěného výrobce pneumatik. Pneumatika dokonale propojuje výjimečnou odolnost pneumatik pro těžké stroje s komfortem pneumatik pro osobní vozidla.

Nokian Rockproof bude k dispozici začátkem roku 2017, má rychlostní index Q (160 km/h) a v Evropě bude k dostání v 8 rozměrech.

Přesná ovladatelnost, delší životnost

Optimalizovaná podpora dezénových bloků zajišťuje přesnější ovladatelnost i stabilitu. Dva různé boční úhly a stupňovitá podpora po stranách dezénových bloků zaručují, že bloky zůstávají pevné a spodní hranice drážek není poškozena ani při jízdě v hrubším terénu. Zesílená horní část bočnice pak poskytuje dodatečnou ochranu před průpichem či průřezem způsobeným ostrými kameny.

Odvaděče kamenů na spodku drážek této nové, odolné pneumatiky zabraňují ostrým a hrubým kamenům, aby se uchytily na povrchu běhounu a pronikly do stavby pneumatiky. Odvaděče prodlužují životnost pneumatiky a zvyšují její ochranu tím, že chrání tělo pneumatiky před poškozením, především na nerovném terénu.

„Offroadová jízda a náročné profesionální užití vyžadují od pneumatiky extrémní odolnost, zvláště ochranu před defekty. V těchto podmínkách totiž mohou mít pneumatiky nepříjemně krátkou životnost. Náhodné poškození má většinou za následek mnoho dodatečných nákladů nebo výměnu pneumatiky, které s sebou přináší také práci navíc. Pneumatika Nokian Rockproof proto vyniká výjimečnou odolností proti průpichům i průrazům díky speciální pryžové směsi vyvinuté i pro užití v tak náročných terénech jako jsou například doly či lesy. Silná stavba a aramidové bočnice chrání pneumatiky před jejich poškozením. Tento produkt byl vyvinutý pro efektivnější výkony při náročném profesionálním užití,“ říká Olli Seppälä, vedoucí produktového vývoje společnosti Nokian Tyres.

Aramidové bočnice – neprůstřelná vesta pro vaše pneumatiky

Revoluční technologie aramidových bočnic vyvinutá společností Nokian Tyres zajišťuje nový typ odolnosti a ochrany v náročných jízdních podmínkách. Bočnice jsou vyztuženy extrémně silnými aramidovými vlákny. Vlákna zesilují bočnice a činí je tak odolnější vůči průpichům a průrazům, které by je jinak mohly snadno poškodit. Poškození bočnice obvykle vyžaduje montáž nové pneumatiky. Aramidová vlákna jsou využívána také v leteckém a obranném průmyslu.

Na bočnici pneumatiky Nokian Rockproof je umístěno unikátní červené logo Rockproof, které bude nejprve k dispozici na rozměru 315/70R17 a později případně také na dalších rozměrech.

Mistr v extrémních podmínkách

Nokian Tyres je celosvětově nejseverněji umístěný výrobce pneumatik. Společnost přispívá k bezpečné jízdě v náročných podmínkách. Nabízí inovativní pneumatiky pro osobní vozidla, nákladní vozidla a těžkou techniku, především pro oblasti, v nichž kladou extrémní podmínky, jako je sníh, lesy a sezónní výkyvy počasí, vysoké nároky na výkony pneumatik.

Nokian Heavy Tyres Ltd je součástí skupiny Nokian Tyres plc. Produktová řada Nokian Heavy Tyres zahrnuje pneumatiky pro lesnické stroje, speciální pneumatiky pro zemědělské stroje a pneumatiky pro stroje užívané na různých místech a k různým účelům, jako jsou přístavy a terminály, podzemní doly, zemní práce a údržba silnic.

 

Nokian Rockproof – Maximální odolnost

  • Maximální odolnost pro náročné profesionální užití

  • Stabilita a přesná ovladatelnost

  • Odvaděče kamenů pro delší životnost

Hlavní inovace:

Směs pryže Nokian Rockproof Hybrid. Extrémní odolnost vůči defektům.

Nová směs pryže Nokian Rockproof Hybrid je uzpůsobena pro náročné offroadové použití. Extrémní odolnost pneumatiky vůči průpichům a průřezům je vhodná pro profesionální užití v dolech a lomech, stejně jako při offroadové jízdě.

Odvaděče kamenů na spodní hraně drážek. Větší odolnost. Odvaděče zabraňují ostrým a hrubým kamenům, aby se uchytily na povrchu běhounu a pronikly do stavby pneumatiky. Prodlužují životnost pneumatiky a zvyšují její ochranu tím, že chrání tělo pneumatiky před poškozením.

Nový typ odolnosti a ochrany: technologie aramidových bočnic. Aramidová vlákna, která zesilují bočnice pneumatiky, zajišťují odolnost a ochranu v náročných jízdních podmínkách. Vlákna činí bočnice odolnější vůči průpichům a průrazům, které by je jinak mohly snadno poškodit

Rozměry pneumatiky v Evropě:
8 rozměrů od LT225/75R16 po LT315/0R17 LT225/75 R 16 115/112 Q

LT245/75 R 16 120/116 Q

LT235/80 R 17 120/117 Q

LT245/70 R 17 119/116 Q

LT245/75 R 17 121/118 Q

LT265/70 R 17 121/118 Q

LT285/70 R 17 121/118 Q

LT315/70 R 17 121/118 Q (Nokian Rockproof logo) 

Co o nové pneumatice říkají uživatelé

Tom Brain, zaměstnanec Dyer Logging, kanadské společnosti na těžbu dřeva, která sídlí na Vancouver Islandu v provincii Britská Kolumbie, testoval nové, speciální pneumatiky Nokian Rockproof. Tom dennodenně pracuje v extrémně náročných lesních podmínkách a řídí na cestách, které jsou z větší části kamenité. Během několika posledních měsíců Tom a jeho 4x4 vůz zjistili, že pneumatika Nokian Rockproof dodává pojmu „odolnost“ nový rozměr.

„Ujeli jsme na těchto pneumatikách asi 50 000 kilometrů a z nich víc než polovinu na štěrkových cestách. Jezdíme hodně v terénu a v minulosti se nám stávalo, že jsme přijeli na místo těžby se sadou pneumatik, které byly 2 týdny staré, a odjížděli jsme odtamtud s prázdnými pneumatikami. Během těch 50 000 kilometrů se to stalo snad jen jednou, což je opravdu výjimečné. Můžu vás ujistit, že pneumatika Nokian Rockproof je naprosto nezdolná,“ říká Tom. 

„Výjimečná pneumatika“ – Tom Brain 

Fotografie pneumatiky ke stažení v tiskové kvalitě: www.nokiantyres.com/Rockproof

Archiv novinek